Petr Štěpán nepovažuje gotický rock za okrajový žáner

XIII_97_sKam nás zavede naše pravidelné putování proti proudu času tentokrát? Vlastně nikam (geograficky) daleko – za XIII. stoletím v rozhovoru pro jeden slovenský fanzin z roku 1997. 

Zdroj: Hynek (děkujeme!)

V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. No a zatřetí se domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Tak, a teď už tradá šestnáct let do minulosti, kdy si Igor Petruška popovídal s Petrem Štěpánem. Výsledkem je interview, ve kterém padají témata jako sexaapeal kapely, úloha slovanských upírů, satanismus, showbusiness, image, divadlo, Petrova činnost literární a spousta dalších zajímavostí.

Petr Štěpán nepovažuje gotický rock za okrajový žáner
Autor: Igor Petruška
Foto: Denisa Hricová
Rok vydání: 1997 (?)
 

xiii_97_1600

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.