Cathedral In Flames vysílají do světa Bledého jezdce

Pražští gotičtí kovbojové dnes vydávají svůj nový singl a video.

Cathedral In Flames v produkci Johna Fryera vydávají ochutnávku z nové desky s názvem "Pale Rider". Bledý jezdec nebo taky Smrtící jezdec je poctou jak klasickým kovbojkám, tak Ennio Morriconemu. Obligátní mohutné sbory, gothicrockově westernová melodika a zvonivé kytary podbarvují temný příběh o okultním boji s rakovinou.

Samotné míchání se protáhlo skoro na měsíc, protože mezi Gatsbym a Johnem Fryerem panovaly odlišné názory na to, jak má výsledná podoba skladby složené z desítek zvukových stop vypadat.

Singl doprovází i hororový klip z půlnočního hřbitova, kde pod dohledem čtveřice Ambra, Phil, Gatsby a Billac ožívají dávno mrtví cthulhu pistolníci. Gatsby, který ztvárňuje záhrobního desperáta, v klipu použil dokonce přesnou repliku klobouku Clinta Eastwoooda, jehož citace celou píseň i uvádí. Video vzniklo pod supervizí Samira Hausera, nahrávka vychází u vydavatelství Musicraft.

Zpěvák Phil Lee Fall k nahrávce říká: “Vždycky jsme milovali a v našem pojetí gothic rocku používali westernové aspekty a v 'Pale Riderovi' jsme je dotáhli do maxima. Kovbojské kytary, ječení kovbojů, Clint Eastwood a lovecraftovská poetika. Totální country overkill. A přitom je to palba jak hodně černá svině.“

A Gatsby dodává: „Miluju westerny, Ennia Morriconeho a 'Pale RIder' podle toho vypadá. Temně gotický kovbojský shuffle s hrozivě démonickým refrénem. Mix byl náročnou bitvou, kdy si John musel hodně sáhnout do svých zásob trpělivosti, abych byl spokojenej, ale výsledek stojí za to! Koneckonců se jedná o titulní píseň chystaného alba.“

Cathedral in Flames - Pale Rider

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.