Rozhovory

Karel Hron: Buďte hodný na svý noční můry.

0 komentářů
Před pár dny jste si mohli přečíst recenzi na jeho literární prvotinu a v sobotu vám zahraje jako DJ Godefroi. S Karlem jsme si povídali o snech, psaní i o prvním PGT.  

Then Comes Silence: Naučit se být víc trpěliví a nebrat věci tak vážně.

0 komentářů
Je tomu už nějaký ten rok, co jsme si se švédskou partou naposled popovídali. K zjišťování novinek v jejich táboře byl nejlepší důvod díky tomu, že v Česku premiérově zahrají na Prague Gothic Treffen...  

Empathy Test: Budeme poprvé vystupovat v České republice, v Praze i na PGT. Budou to tři "poprvé" v jednom!

0 komentářů
O následcích Covidu i Brexitu, klaustrofobii i pozici mezi scénami s jednou z hlavních hvězd letošního PGT (available in English).

Bolehlav: Ke svým věcem přistupuju spíš jako k remixům

0 komentářů
O míchání dubstepu s kytarami,  propojení s francouzským labelem audiotrauma, Nirvaně a dalších zajímavostech s Bolehlavem.

Epadun: Nezaměřujeme se na magické kletby, ale na vnímání tajemných zákoutí světa

0 komentářů
O Necronomiconu, životních změnách, magických brněnských místech a dalších zajímavostech s neoklasickým projektem, který znáte z "Dark Tunes 2".

Fuj Kluk: Stačí mi papír, fix, skener a je to.

0 komentářů
Jak Fuj Kluk (znáte z "Dark Tunes 2") ke svému jménu přišel? Co má společného s Depeche Mode? A s maskotem ze zmačkaných ubrousků pokreslených liháčem? Všechno se dozvíte...

Stereo Songbird: Nedělá mi problém žít jako poustevník

0 komentářů
Instrumentální new wave/postpunk vypalovačka "Heartburner" projektu Stereo Songbird zaujala mnohé posluchače z "Dark Tunes 2". Proč je bez zpěvu? Co má společného s dungeon synth, chiptune nebo black metalem?

Decent Ruins: Jen naše vlastní imaginace nám nastavuje hranice.

0 komentářů
Pojďme si představit další nové jméno z kompilace "Dark Tunes from Czech and Slovak Caves vol. II". Za maskovanou dvojicí rozverných městských mágů se zatouláme do tmavých koutů pražských... 

Nemuer: Naše nástroje jsou jako stroje času, který nás přenáší do minulosti

0 komentářů
V seriálu rozhovorů s kapelami, které jsou součástí naší kompilace "Dark Tunes from Czech and Slovak Caves" pokračujeme i po festivalu Prague Gothic Treffen.

TEAR: Bouchneš do stolu a texty a melodie se řinou samy.

0 komentářů
Svižně pokračujeme se seriálem minirozhovorů ke kompilaci "Dark Tunes from Czech and Slovak Caves vol. II".