Retro

Fields of the Nephilim: Nářek zatracených duší

0 komentářů
Před pár dny oslavil Carl McCoy kulaté jubileum. Proto jsme se zas po nějaké době opět ponořili do gotických archivů a vydolovali z nich téměř tři desítky let starý článek o Fields of the Nephilim.

Retro: Katedrála v plamenech

0 komentářů
Po delší době se opět vnoříme do gotických archivů a podíváme se zpět do roku 1991, kdy v Praze působila mladá formace Cathedral in Flames.

Live: Nine Inch Nails, Treponem Pal

0 komentářů
Díváte se na nadpis a nervózně se ošíváte, že jste něco prošvihli? Kdepak, to si dnes v rubrice Retro jen vzpomeneme na památný první koncert Nine Inch Nails v našich končinách za asistence Treponem Pal.

Ministry: Honba za absolutnem

0 komentářů
V dnešním okénku rubriky Retro nás čeká ohlédnutí o čtvrtstoletí nazpět. Alain Jourgensen a jeho nekompromisní squadra Ministry měli tehdy krátce před vydáním své desky "Filth Pig".  

Die Krupps: Symfonie ocelových strojů

6 komentářů
V dnešním Retru se podíváme o šestadvacet let nazpět, konkrétně do roku 1994. Němečtí elektroničtí bohatýři Die Krupps se tehdy vezli na vlně popularity, kterou vyvolala jejich deska "II - The Final Option". 

Nitzer Ebb: Kopající průkopníci - Militantní vášně

0 komentářů
Za čtyři měsíce, konkrétně v neděli 15.11 2020, se do Prahy vrátí legenda tvrdě elektronické historie, britští Nitzer Ebb.

Joy Division: člověk se ztrácí, ale myšlenky zůstávají

2 komentářů
Květen letošního roku se blíží a připadá na něj jedno smutné výročí - 18. května totiž uplyne 40 let od smrti Iana Curtise. Zdroj: P. Hoffmann (díky!) 

Siouxsie and the Banshees v Brně 1995

0 komentářů
Právě dnes slaví 62. narozeniny jedna z nejdůležitějších dam celé gotické scény. Vzdejme hold Siouxsie a jejím Banshees ohlédnutím téměř 25 let zpátky do historie.

Retro: XII. Wave Gotik Treffen očima Whiplash

0 komentářů
Před 14 lety se redaktor rockového magazínu Whiplash vydal na Wave Gotik Treffen. Jak to na něj zapůsobilo?

Retro: Love Like Blood očima fanzinu Stigma

0 komentářů
V dnešní cestě proti proudu času se ohlédneme do začátků německých Love Like Blood. Jakou budoucnost jim v roce 1994 předpovídal MaryO?