Synaptic Defect se vrátil po 15 let s novou dlouhohrající várkou oldschool EBM muziky

A dalo by se říct, že zraje jako víno.

Marc Keithan alias Mark Tater byl v polovině 90. let členem kapely Evil Sermon podporované vydavatelstvím Celtic Circle Productions. Po jejím rozpadu tento Němec delší dobu fungoval jako solitér se svým projektem Synaptic Defect.

Kovidová pauza ho po více než dekádě vrátila k zaprášeným syntezátorům a výsledkem je dvojice alb "Initializing Insanity" a "Restoring Sanity", které koncem loňského roku vydal label Electro Aggression records. To znamená, že máme co dočinění s oldschool EBM elektronikou, která nežene posluchače na taneční parket, ale spíše je udržuje ve střehu výrazně atmosférickými kompozicemi ve středním tempu.

Zatímco první deska obsahuje pouze nový autorský materiál, druhý kotouč vedle další šestice novinek nabízí více než desítku remixů od např. od Pyrroline, Sleepwalk, Plastic Noise Experience nebo slovenských Terminal State.

Label nabízí nový materiál projektu jako obvykle, tedy rozděleně v digitální podobě, nebo souhrně, na CD v podobě dvojalba. Obě možnosti jsou k dispozici níže na Bandcamp profilu vydavatelství.

 

 

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.