Hradby Samoty vyrostou v pátek u Brna

hs2014 sPáté pokračování unikátního festivalu se vrací. Tentokrát můžete v Rosicích u Brna vidět a slyšet jména jako In Slaughter Natives, Bad Sector, Sui Generis Umbra, The Devil & The Universe, Paprsky Inženýra Garina a spoustu dalších.


 

Přibližně 20 km západním směrem od Brna najdete malé, malebné a ospalé městečko Rosice. I přes to, že se bude jednat o první červencový víkend a počasí bude mít spíše slunečný charakter, dostanou Rosice na dva dny zvláštní a temný surreální ráz. Ulice zaplní černé postavy a měsíc nad zámkem po dvě noci nezapadne. Hradby Samoty promluví skrze věci, které ani dávná historie Rosického hradu nepřesahuje.

Pátý ročník festivalu, na kterém se potkává to nejlepší z domácí i zahraniční industriální, temné ambientní, noise & experimentální scény, se vrací na svoje staré místo, do Rosického zámku a přilehlých prostor atomového krytu. Střelný prach je připravený, stačí jen škrtnout zápalkou… 


Staré divadlo a zapadnutá podzemní společenská místnost se přemění na dvě pódia se starostlivě poskládaným line-upem. Těšte se na svátek hudby a hedonizmu! V krásných renesančních prostorech budete mít možnost vidět koncerty legend jakými jsou italští dark ambient Bad Sector, švédský martial industrial In Slaughter Natives, čeští klasici Paprsky Inženýra Garina a v rámci svého reunionu poctí tuto událost svým speciálním koncertem po deseti letech polský dark ritual ambient Sui Generis Umbra.

Pomalé vody budou zamrzat při vystoupení norského projektu Svartsinn, aby byly následně spálené lávovým deštěm bubnujícím rytmus do kosmu – The Devil & The Universe z Rakouska. Přijede i ruská divoženka Lumia Vox a volně plynulé zvukové vlny budou čarovat Abadoned Asylum z Polska a slovenské projekty Phragments a Brada. Energické spojení dark ambientu s black metalem bude páchat 777 Bavalon.

 


Hradby Samoty teaser


To už se však pomalu přesouváme k podzemním chodbám do prostoru určeného k přežití lidstva v případě atomového kataklyzma, kde se na druhé stage představí české a slovenské experimentální projekty s divokostí v srdci – free jazzový teror saxofonové duo My Live Evil s krásnou tanečnicí u tyče, jazzově elektronické běsnění Shibuya Motors, zaskřípat si přijdou Ružoví Kavboji a menší podzemní erupce pod Rosicemi budou se svým rytmickým setem způsobovat Didaktik EM.

V kolaboračních setech se vám představí česko-slovenský brutisticko-futuristický kolektiv Hluková Sekce a bratislavská Noize Konspiracy pod názvem Terrifying Visions of Hell. Radost a štěstí přinese Karl Krautner ft. Nina. Kdo má rád ticho, může si to užít v lese, protože od večera do rána a od rána do večera bude vyhrávat Lazy Bastard Sound System.

V zámecké kuchyni se bude vařit vynikající veganský guláš a všelijaké jiné dobroty i pro všežravce. Čepovat se bude pivo z lokálního pivovaru. Stanovat se bude v prostorech u zámku a určité procento z prodeje každé z 222 vstupenek bude použito na opravy a rekonstrukce objektu. 

HRADBY SAMOTY V
4. - 5. července 2014
Rosice u Brna, zámek Rosice
Vstup: 800 Kč předprodej / 1 100 Kč na místě (počet lístků je omezen na 222 kusů!)

 

 HS5 flyer 800

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.