Gun Dreams – Schnellzug z Pardubic

gundreams_sKdyž už ta Vanessa chystá novou desku, ponořme se do historie rozhovorem s o jejich elektronickými souputníky, personálně provázanými Gun Dreams. O ten se postarala dvojka nestorů české hudební publicistiky Šída/Slezák. 

A co by to bylo za Retro bez tradičního úvodu. V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu. 

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Teď už ale dejme slovo pánům Pope/SM24 a Šída/Slezák, abychom se dozvěděli, jak pánové koncem devadesátých let viděli sebe ve srovnání s Vanessou, jaký byl jejich pohled na tehdejší elektronickou scénu a co za plány měli Gun Dreams v hlavách.

Gun Dreams – Schnellzug z Pardubic
Autoři: Milan Slezák & Jan Šída
Médium: Rock & Pop

gun_reams_250

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

http://csindustrial19822010.blogspot.cz/2013/08/paranormalni-pribeh-gun-dreams.html

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.