Ian Astbury – Zpěvák, který nepije ani pivo

cult_sHned zkraje devadesátých let redaktoři Jiří Doležal a David Macků vyzpovídali frontmana Kultu – Iana Astburyho. O čem se tehdy hovořilo?


 

Zdroj: Persefona a Vanessa (díky!!!)

Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - v rubrice "Retro" oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Ale teď se již ponořme do doby před dvaceti lety, kdy si Jiří Doležal a David Macků povídali s Ianem Astburym o fotbale, citlivosti, mystice, alkoholu, stěhování do Ameriky a dalších zajímavostech.

Zpěvák, který nepije ani pivo
Autoři: Jiří Doležal a David Macků 


cult_

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.