XIII. století – Symfonie pro vampýří stigma

XIII.STOLETi_RaP_sTentokrát zůstaneme v naší Retro rubrice u nás doma. Podíváme se totiž na rozhovor, který pro časopis Rock & Pop vedl před čtrnácti lety Petr Korál s frontmanem XIII. století, Petrem Štěpánem.


 

Zdroj: Veronika (děkujeme!)

Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Ale teď už nechme mluvit Petry Korála a Štěpána a ponořme se do rozhovoru z roku 1997, kdy si pánové povídali o hudbě, vampyrismu, satanismu, okultismu, metalu a tehdy čerstvé desce "Werewolf".

XIII. století – Symfonie pro vampýří stigma 
Autor: Petr Korál
Médium: Rock&Pop 1997, Duben (s. 46-47).

XIII.STOLETi_RaP_1 XIII.STOLETi_RaP_2

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Zajímavé odpovědi, navozující spoustu dalších otázek.... / díky za vyštrachání a znovuzveřejnění

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.