Napalmoví bozi v chrámu lásky – The Sisters of Mercy

retro_nb_sisters_sPo přečtení některých včerejších článků jsme se rozhodli si (a vám taky) tak trochu spravit chuť. Proto se v dnešním Retru podíváme na článek o skutečně gotické kapele. Cestovat za ním musíme patnáct let do historie, kdy si pánové Šída a Slezák posvítili před pražským koncertem Sisters v magazínu Beng! na bootlegy a jiné raritní nahrávy Andrewa Eldritche a jeho "Sester".
 

Zdroj: miXík (děkujeme !!!)

A co by to bylo za Retro bez tradičního úvodu. V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Tak, a teď už se můžeme vydat do roku 1997, kdy Praha netrpělivě očekávala vystoupení Andrewa Eldritche a The Sisters of Mercy. O tom, jaké pozornosti se tehdy gothic rock v hudebních magazínech ještě těšil, svědčí například série článků o Sisters, publikovaných v časopisu Big Beng! Za těmi stál (jak jinak) ostřílený redaktorský tandem Šída-Slezák. Ten je i autorem následujícího zajímavého povídání o raritních nahrávkách tohoto souboru.

Napalmoví bozi v chrámu lásky – The Sisters of Mercy
Autor: Jan Šída a Milan Slezák
Médium:  Big Beng!, 1997, s. 

retro_nb_sistersretro_nb_sisters2

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Když už tu zmiňujete ty bootlegy, dovolím si menší reklamu. Na aukru nabízím pár bootlegů od FotN a Sisters. Mrkněte se jestli by se Vám něco nehodilo do sbírky.

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.