Předák gothic rockových Sonsombre čelí nařčení z propagace rasismu

Temná scéna se odvrací od Brandona Pybuse a jeho Sonsombre za jeho aktivní činnost pro organizaci Synové konfederačních veteránů.

Už od podzimu bublá dění okolo americké gothic rockové komety Sonsombre. A bohužel není to kvůli jejich hudbě. Řeší se totiž angažmá šéfa kapely v organizaci Sons of Confederate Veterans (Synové konfederačních veteránů), která se snaží uchovat vlajky, monumenty a další dědictví Konfederace. Členem skupiny může být jen potomek veteránů americké občanské války. Bohužel, spolu s postupným rozdělováním americké společnosti, získává organizace, i díky výrazně krajně pravicově orientovaným členům, velmi kontroverzní postavení.

Když pak podcast Bloodstream přišel před týdnem s hodinovým dokazováním Brandonovi viny (viz instagramový odkaz níže nebo link ZDE), strhla se velká vlna odsudků ze všech stran. Německý netlabel At Sea Compilations například vyřadil skladby kapely ze svých kompilací. Sama kapela pak reagovala prohlášením na svém FB profilu o tři dny později. Z něho citujeme: "Nikdy nebylo mým záměrem, aby mé zájmy o historii, genealogii a rekonstrukci bojišť byly vykládány jako všeobjímající ideologie, v které nevěřím, ale respektuji a lituji reakce, které to způsobilo. Věřím v začlenění a upřímně respektuji individualitu a plánuji, aby to prosvítalo v mých současných i budoucích aktivitách".  Celé prohlášení si přečtěte ZDE.

Pro řadu fanoušků je to dostatečné vysvětlení, jiné prohlášení nepřesvědčilo. "Nemusíš financovat nenávist, aby ses dozvěděl něco o své rodině", reaguje pod příspěvkem například respektovaný britský DJ Martin Oldgoth. Kauza bude mít jistě své pokračování. O jeho průběhu vás budeme informovat.

  

 

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

:D :D :D kaspari...
To bych blil...
to je fakt k smíchu a k pláči zároveň ...

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.