Curopění? Curýrování?

curopeni_sV dnešním retru se ponoříme do minulosti hodně, hodně hluboko. Následující článek Jiřího Černého o The Cure totiž vyšel v magazínu Rock&Pop již před téměř dvaceti lety...
Zdroj: Persefona a Vanessa (díky!!!)

Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - v rubrice "Retro" oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Nyní již dejme prostor Jiřímu Černému, který devatenáct let nazpět napsal pro časopis Rock&Pop svůj pohled na The Cure a (především) postavu frontmana Roberta Smitha.

Curopění? Curýrování?
Autor: Jiří Černý
Zdroj: Rock&Pop (25. září 1992, s. 13)
Foto: Archiv

Klikněte pro zvětšení

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.