Nine Inch Nails, Treponem Pal

retro_NIN_treponempal_rockpop_sPražské vystoupení Nine Inch Nails v květnu roku 1994 se zapsalo všem tuzemským milovníkům temné hudby do paměti velkými červenými písmeny. Jak před 18 lety zhodnotil show magazín Rock&Pop, si můžete připomenout v dnešním Retru.  

Zdroj: Igor ISH (děkujeme!)

Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

Ale teď už tradá do historie, kdy se ještě v hudebních časopisech objevovala díky redaktorům jako Jana Kománková nebo Jakub B. Řehounek tak zajímavá jména, jako Nine Inch Nails nebo Treponem Pal.

 Live: Nine Inch Nails, Treponem Pal
Autor: Jana Kománková, Jakub B. Řehounek
Foto: Daniel Vojtíšek
Médium: Rock&Pop 

retro_NIN_treponempal_rockpop

mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Haha, 12.5., to si asi trochu zajeli... :D

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.