The Cure (1990)

thecure_filip_sPamatujete si ještě devadesátkový časopis "Filip (pro -náctileté)"? Ano? Ne? I v něm se totiž před jednadvaceti lety objevil edukativní článek o The Cure od Alexe Švamberka. A přečíst si jej můžete i dnes u nás...
Zdroj: Persefona a Vanessa (díky!!!)

Ale ještě předtím taková ta klasická omáčka - V rubrice "Retro" opět oprašujeme nejrůznější lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času. Ty pro vás znovu opucováváme, pulírujeme a vracíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo. V neposlední řadě se také  domníváme, že tyto články mívají i po tak dlouhé době informační hodnotu.

Podílet se na obsahu této rubriky samozřejmě pořád můžete i vy, pokud máte někde zašantročené podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

A teď již nechme mluvit Alexe Švamberka z časopisu Filip, který roku 1990 představil českým čtenářům The Cure při příležitosti vůbec prvního koncertu kapely u nás.

The Cure
Autor: Alex Švamberk
Foto: Marek Smejkal
Médium: Filip, 1990

thecure_filip_1 thecure_filip_2

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.