Ministry – strážci kultu

ministry_retro_sJen málo kapel z přelomu osmdesátých a devadesátých se mohlo pyšnit tak nekompromisním zvukem jako Ministry, kteří ve své tvorbě mísili surovou elektroniku i tvrdé kytary. Ostatně, i před třinácti lety věnovali Alu Jourgensenovi a jeho partě v časopise Rock & Pop zasloužené stránky – biografii i rozhovor.
 

 

Zdroj: Archiv CzS (Nephilim)

V rubrice Retro oprašujeme opravdové lahůdky s gothic příchutí, posbírané ze stařičkých tištěných hudebních (i jiných) magazínů, zavátých neúprosným nánosem času, které po letech znovu opucujeme, vypulírujeme a vrátíme do oběhu. Důvodem pro toto počínání je zaprvé snaha o zachování informací (neboť papírové časopisy ve srovnání s e-podobou většinou neoplývají přílišnou životností), zadruhé abyste věděli, co se o goths, této kultuře a kapelách psalo před deseti, dvaceti lety a měli srovnání, o kolik vnímání médii postoupilo, a zatřetí protože tyto články mívají i po tak dlouhé době jistou informační hodnotu.

Podílet na obsahu této rubriky se samozřejmě můžete i vy, takže pokud máte někde na půdě, ve starém harampádí, pod postelí nebo pilinami s morčetem podobné časopisy se souvisejícími články, které byste byli ochotní nascanovat (případně zapůjčit k nascanování) a dát našim čtenářům k disposici skrze CZ Sanctuary, ozvěte se, prosím, na mail redakce@sanctuary.cz. Předem děkujeme!

A teď se ale už podívejme na biografii Ministry, kterou před třinásti lety napsal Alex Švamberk a kterou doplnila rozhovorem Jana Kománková.

Ministry – strážci kultu
Autor: Alex Švamberk (biografie), Jana Kpmánková (rozhovor)
Médium: Rock&Pop (červenec 1999), s. 44 a 45
 

ministry_retro_1ministry_retro_2

mohlo by vás také zajímat

Přidat komentář

Zadej správnou odpověď.